Omnipod DASH® Sistemine olan ilginizi biliyoruz. Bu dönüşler bizi çok heyecanlandırıyor. Sizin ve sevdiklerinizin diyabet yönetimini basitleştirmeye yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz! İşte bir DASH® güncellemesi ve en sık sorulan sorularının bazılarının yanıtları.

Omnipod DASH®, diyabetle yaşamayı kolaylaştırır! Omnipod® Sisteminin kalbi, 72 saate kadar sürekli insülin sağlayabilen küçük ve giyilebilir olan Pod’dur. Pod, karbonhidrat sayımı, bolus dozları ve daha fazlası gibi günlük görevleri yönetmeyi kolaylaştıran şık bir Kişisel Diyabet Yöneticisi (PDM) tarafından kontrol edilir.

The Omnipod DASH® Sistemi aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  1. Farkedilmeyen, kablosuz, su geçirmez1 Pod
  2. Kişiselleştirilebilir bazal insülin profilleri ve bolus hesaplayıcısı
  3. Sezgisel grafik ekranlar
  4. Şarj edilebilir Lityum iyon pil

Evet, Omnipod DASH ® Sistemi ile 0,0 u/saat’lik bir bazal oranı verebileceksiniz.

Omnipod DASH® PDM, 4 inç ekranı ve 1 cm kalınlığıyla ince, şık bir tasarıma sahiptir. DASH® PDM ayrıca hafiftir ve 175 gram ağırlığındadır.

Bluetooth® kablosuz teknolojisi, Omnipod DASH® Pod ve PDM ile CONTOUR® NEXT ONE Kan Şekeri Ölçüm Cihazı arasında bağlantı sağlar.

Hayır, DASH® PDM su geçirmez değildir. DASH® Pod için ise mevcut Pod ile aynı su geçirmezlik derecesi geçerlidir: 60 dakika boyunca 7,6 metreye kadar.

Hayır, mevcut Pod’lar Omnipod DASH® Sistemi ile uyumlu olmayacaktır. Omnipod DASH® Pod’larında mavi bir iğne başlığı ve farklılaşma için güncellenmiş Pod etiketi bulunur. Ayrıca, mevcut Omnipod® PDM, Omnipod DASH® Pod’ları ile uyumlu olmayacaktır.

Evet, DASH® Pod’ları, mevcut Omnipod Sistem Pod’u ile aynı boyuttadır.

Omnipod DASH® Pod’ları mevcut Pod’lar gibi 200 ünite insülin taşıyabilir. 

Evet. Omnipod DASH® Sistemi 72 saate kadar sürekli insülin iletimi sağlar.

Omnipod DASH® Sistemi SGK Geri Ödemesi kapsamında değildir.

Omnipod DASH® Sistemi henüz Dexcom G6 ile entegre değil.

Bilgi Hattı