Genteel, vücudun herhangi bir yerinden kan almak için vakum ve derinlik kontrolü kullanan dünyanın tek delme aparatıdır.

Genteel sayesinde vücudun her yerinden test için kan alabilir ve bu sayede tahriş olan parmaklarınızın dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

Evet. Genteel hem parmak hem de alternatif alan testi (vücudun diğer bölgelerinden test için kan alınması) için FDA’den onaylıdır.

FDA onay mektuplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

FDA_GEN_510(k) Indications For Use

K153670.Letter.SE.FINAL_Sent001

Parmak uçları test için en güvenilir bölgedir. Bununla birlikte, alternatif alan testi sonuçlarının doğruluğu, son yıllarda yapılan bir kaç klinik deneme ile karşılaştırılmıştır.

Raporlara göre, yemeklerden önce veya yemeklerden iki veya daha fazla saat sonra alternatif bölgelerden rutin kan şekeri seviyesi testi, parmak ucu testine eşdeğerdir.

Bununla birlikte, glikoz parmak uçlarına kollardan daha hızlı ulaşır.

Bu nedenle, kan şekeri hızla düştüğünde veya hızla yükseldiğinde yapılan testlerin, alternatif bölgelerden daha az doğru olması muhtemeldir.

Diyabetli birçok deneyimli insan, yapılan testin türüne bağlı olarak test yerlerini değiştirmeyi savunuyor.

Hayır. Her iki ürün kutusu da aynı delme aparatlarını içermektedir. Genteel Plus ürünü farklı olarak mavi dışındaki renk seçeneklerini, fazladan yedek bir başlık, tutma klipsi ve seyahat çantası içermektedir

Hayır. Genteel, vücudun herhangi bir yerinden kan almak için vakum ve derinlik kontrolü kullanan bir delme aparatıdır. Test için yeterli kan almanızı sağlar. Halihazırda kullandığınız glukometre ve test stripleri ile Genteel Delme Aparatı sayesinde elde ettiğiniz kandan ölçüm yapabilirsiniz.

Hem Genteel hem de Genteel Plus için tüm kare gövdeli standart lansetleri kullanabilirsiniz.

Test yapılan bölgenin temiz olması şartı ile Evet.

Test yapılan bölgenin temiz olmaması ihtimali düşünülerek ilk kan damlasının silinerek elde edilen ikinci kan damlası ile ölçüm yapılması tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte yapılan birçok klinik araştırmada test bölgesinin sabun ve su ile yıkanarak temizlenmesi durumunda elde edilen ilk ve ikinci kan damlası ile yapılan ölçümlerin eşdeğer olduğu sonucuna varılmıştır.

Bu konu ile ilgili yapılan bir klinik araştırmanın sonuçlarına aşağıdaki link vasıtası ile ulaşabilirsiniz.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3041180/

Bilgi Hattı