G4-Platinum-Registered

 

Sürekli Glikoz Takip Sisteminin (CGMs) Avantajlarını Keşfedin

Sürekli glikoz takip sistemi, diyabetli bireylerin bir tuşa dokunarak gerçek zamanlı kan şekeri seviyelerini ve eğilimlerini, gündüz ve gece boyunca takip edebilmelerini sağlayan FDA onaylı cihazdır. CGMs günde ortalama 288 kez (her 5 dakikada bir) anlık kan şekeri değerini gösterir aynı zamanda daha bilinçli diyabet kontrolü ve tedavi kararları için ilave bilgi sağlar. Tip 1 veya Tip 2 diyabetliler veya diyabetli çocukları için daha etkili kontrol sağlamak isteyen anne-babalar tarafından güvenle kullanılabilir.

ya kan şekerini önceden bilseydiniz

Nasıl Çalışır?

CGM standart bir glikometrenin sağlayabileceği tek bir ölçüm değerinin aksine, anlık kan şekerini, mevcut değerin hangi noktaya doğru gittiğini ve hangi hızda gideceğini gösterir.

genel görünümçdexcom-g4-platinum-man

 

Dexcom G4 Platinum – CGMs 3 parçadan oluşur :

1) Sensör : Derinin hemen altında glikoz seviyesini ölçer. Cilt altında kalan kısım yaklaşık bir insan saç teli (26 gauge) kalınlığındadır. Su geçirmez.
2) Verici : Sensörün hemen üzerine takılır. Alıcıya, kablo veya sete gerek kalmadan veri iletir. Su geçirmez.
3) Alıcı : Kan şekeri eğilimlerini, düşük veya yüksek olduğu noktaları canlı renkler ile göstererek kolayca fark edilmesini sağlar, eş zamanlı olarak kişiyi ses veya titreşimle uyarır.

parmak sensör

DEXCOM G4 Platinum, en gelişmiş glikoz sensör teknolojisini kullanarak son derece hassas ölçümler gerçekleştiren ve kullanıcıya en doğru ve güvenilir verileri sağlar.
Artık 2 yaşından itibaren tüm çocuklar için de kullanımı onaylanmıştır.

“Dexcom Studio” Uygulaması ile Geçmiş Verilerinizi Takip Edin 

Dexcom Studio uygulaması ile alıcınızı bilgisayarınıza bağlayarak tüm geçmiş verilerinizi detaylı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Alıcı üzerinden karbonhidrat miktarınızı, insülin uygulamalarınızı, egzersizlerinizi ya da günlük sağlık durumunuzu kaydettiğinizde, kan şekeriniz üzerindeki etkilerini uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Analizler detaylı değerler, kıyaslamalar, başarı raporları ve grafikler halinde görüntülenmektedir. Böylece tedavi planlaması veya insülin düzenlenmesi için hem kullanıcıya hem de hekime detaylı bilgi sağlanmış olur.

r1

r2

r3