Evde EEG Testi

Evde EEG Testi

Bebeklerde, çocuk hastalarda ve yaşlılarda özellikle de uzun süreli kayıtlar (gece boyu veya 24 saat) hastane yatışı gerektiren uzun ve zahmetli bir işlem olduğundan parazitsiz kaliteli kayıt almak oldukça zordur. EEG çekimi kişinin evinde alıştığı konforda ve mahremiyetini bozmadan uygulanır.

Evde yapılan çekimde kaliteli bir elektroensefalograf kullanıldıysa, tecrübeli bir EEG teknisyeni, uluslararası standartlarda ve uygun şartlarda çekimi gerçekleştirir ise hastane ya da evde yapılan kayıtların kalitesi açısından fark olmaz. Evde yapılan çekimlerde kayıt yapılan kişi, özellikle de çocuklar; kendi yataklarında, kendi odalarında rahat hareket edebilecekleri ve rahat uyuyabilecekleri için artefaktı daha az ve daha nitelikli kayıtlar elde edilebilmektedir. Kişiye uygun olan gün ve zamanda, yetkili uzman gerekli bilgilendirmeyi yapar ardından çekim işlemi gerçekleştirilir.

Sonuçlar ve rapor kısa zamanda teslim edilir. Yetişkinler için, evinin dışındaki ortamlarda uyumakta zorlanan ve gece uykusundan mahrum kalmak istemeyen kişiler de bu hizmetten faydalanabilir.